انواع درب‌های کابینت

Sample imageدرب‌چوب: اصیل‌ترین مواد و یکی از محکم‌ترین درب‌ها چوب می‌باشد. چوب بلوط و گردو از مناسب تریت نمونه‌ها هستند. در خشک کردن چوب روش‌های گوناگونی وجود دارد که خشک کردن توسط آب بهترین است!

در این روش ابتدا چوب با آب (مثلا در رودخانه قرار گرفته) و شسته می‌شوند و با این شیوه شیره ی چوب جدا شده و شسته می‌شود. سپس به روش خاصی روی هم قرار گرفته و توسط جریان هوا خشک می‌شود. این عملیات به گرانتر شدن یک درب چوب بلوط با درب از همین گونه تاثیر می‌گزارد. درب‌های چوبی را می‌توان به هر شکل صاف، منحنی یا ابزار خورده تهیه کرد و حتا در جدیدترین نمونه‌ها می‌شود لایه ای چند میلی‌متری را بر روی MDF پوشاند و قابلیت‌های تازه ای بخشید. رنگ آمیزی بر روی چوب هم محدودیت نداشته و به طرق سنتی یا مدرن برای به دست آوردن نمای ویژه از جمله روش «وایت واش» یا سند پلاست صورت می‌پزیرد. درب چوبی در ردیف بهترین، لوکس‌ترین و گران‌ترین نوع درب‌ها می‌باشد.

درب ام دی اف MDF‌: درب‌های ام دی اف چندین سال است که جای خود را به خوبی در میان سایر ملزومات کابینت باز کرده است. این محصول به دلیل مقاومت نسبتا خوبی که در برابر رطوبت دارد، توانسته است سال‌های متمادی اخیر را در ردیف پر فروشترین نمونه‌ها دارا باشد. از این محصول برای ساخت قفسه یا همان اسکلت اصلی نیز استفاده می‌گردد. ام دی اف‌ها ( MDFs ) پیشتر در ایران تولید نمی‌شد ولیکن تهیه این محصول از ایران، مالزی، اتریش، ترکیه و آلمان به طور گسترده در بازار ساخت دکوراسیون داخلی انجام می‌گیرد. ام دی اف دارای تنوع رنگ‌های بسیار است. درب‌های MDF را با توجه به نوع آب و هوای منطقه انتخاب کنید و به یاد داشته باشید که MDF محصولی با عایق 100% در برابر آب نیست در عین حال که مقاومت خوبی در برابر رطوبت و شرجی شدن هوا دارد و همچنین تا حدی هم می‌شود آن را ضد خش نامید.

درب‌های ام دی اف ( MDF ) خود به گونه‌های مختلفی تقسیم بندی می‌شوند:
- درب مغز MDF با روکش پی وی سی معروف به درب روکش PVC‌.
- درب مغز MDF با روکش پولیش معروف به درب پولیشی‌.
- درب مغز MDF با روکش ملامینه که معروف‌ترین نمونه‌های MDF به همین شکل شناخته می‌شوند‌.
- درب مغز MDF با روکش چوب که قیمت کمتری از درب تمام چوب دارد و معروف به روکش چوب هستند‌. نباید فراموش کنیم که MDF دیده نمی‌شود و همیشه روکشی که بر آن قرار می‌گیرد را می‌بینیم.

درب پی وی سی PVC‌: این نوع درب تماما از جنس PVC بوده و مناسب برای مکان هایی است که ضرورتا باید از عایق 100% در برابر آب و رطوبت برخوردار باشد. رنگ‌های درب‌های تمام پی وی سی هم دارای تنوع است و باید توجه کرد که نباید حرارت محیط خیلی زیاد باشد تا موجب تغییر شکل ناخواسته ی درب‌ها شد. این محصول بیشتر طرفدارانی از جمله مسوولان آزمایشگاه‌ها و مکان‌های تست محصولات را دارد.

 

مطالب اخیر

بازگشت به بالا
جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط گروه نرم افزاری جوملا
حامی پروژه ملی جوملا فارسی شرکت نوید ایرانیان